Mardin kapı “Gönül Köprüsü ile” şen oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Gönül Köprüsü Projesi doğu ve batı kardeşliğini birbiri ile tanıştırmaya ve ayrılmaz dostluklar kurmaya devam ediyor. Proje kapsamında Kocaeli’ne gelen bir grup Mardinli genç, gördükleri ilgi ve kardeşliği ömür boyu yüreklerinde taşıyacaklarını ifade etti.

GEZİ PROGRAMI

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin öğrencileri Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Kocaeli’ne geldi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından karşılanan misafir öğrenciler, Kocaeli’nde ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi, Seka Kağıt Müzesi ile Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etti.

BİLİM MERKEZİ’NE HAYRAN KALDILAR

Konuk öğrenciler, 200’e yakın deney düzeneğinin bulunduğu Bilim Merkezi’ne hayran kaldı. Mardinli gençlere, yetkililer tarafından, optik illüzyon, yanardağ modeli ve hücre modeli hakkında bilgi verildi. Bilimsel deney ve uygulamaları yerinde gören ve deneyen gençler, bol bol ayrıca bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

SEKA KAĞIT MÜZESİ’NDE YAKIN TARİHE DOKUNDULAR

Gezinin ikinci durağı ise Seka Kağıt Müzesi oldu. Fabrikanın tarihi hakkında bilgi alan Mardinli gençler, kâğıt üretim sürecinde kullanılan makine ve ekipmanları inceledi.

DİRİLİŞ KAMPI’NDA MUHTEŞEM İKİ GÜN

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, konuklarını iki gün de Diriliş Kampı’nda ağırladı. İki gün boyunca doğa içinde spor yapma imkânı bulan Mardinli öğrenciler, burada paintball oynadı, ok attı ve zorlu macera parkurlarında spor yaptı.

MARDİN KAPI GÖNÜL KÖPRÜSÜ İLE ŞEN OLDU

Kendilerine gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlik ise gençleri çok etkiledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gönül Köprüsü Projesi’nin kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade eden öğrenciler, “Mardin Kapı Gönül Köprüsü ile şen oldu” yorumlarını yaptı. Öğrenciler kendilerine Kocaeli’ne davet eden ve ağırlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve diğer yetkililere teşekkür etti. Gördükleri ilgiyi Mardin’de anlatacaklarını kaydeden gençler, en kısa zamanda diğer arkadaşlarının da Kocaeli’ni görmelerini istediklerini söyledi.

Kroki