Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri Konferansı 2017

Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri Konferansı 2017

TÜBİTAK, Türkiye'de bilim ve teknolojinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren paydaşları bir araya getirmeyi ve paydaşların birbirleriyle ilişkilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bu doğrultuda, TÜBİTAK ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Konya Bilim Merkezi’nde 17 – 18 Mayıs 2017 tarihlerinde bilim merkezleri, müzeler, akademisyenler, firmalar ve diğer paydaşların katıldığı, Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri Konferansı gerçekleştirilmektedir.

Konferans kapsamında bilim merkezi sergi tasarım ve üretim süreçleri, eğitim alanları, planetaryum, STEM eğitimi uygulamaları, TÜBİTAK Bilim ve Toplum destekleri gibi konulara ilişkin sunumlar yapılmakta; bilim ve teknoloji merkezleri ve firmalar stantlar açmaktadır.

Kocaeli Bilim Merkezi olarak bizde, Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri Konferansı’nda; bilim merkezi sergi tasarımı ve üretim süreçleri, sergi alanları, atölye uygulamaları ve Sanayi 4.0 Mucit Laboratuvarı konularında konferansa katılım gerçekleştiriyoruz.

 

Kroki