KOCAELİ BİLİM MERKEZİ "BİLİM ŞENLİĞİNE" KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ekibi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. Yenilenebilir enerji kaynakları eğitim seti ve bilim düzenekleri gibi bilime dayalı ilginç deneylerin ve atölye çalışmalarının yapıldığı Kocaeli Bilim Merkezi standına öğrenciler adeta akın etti.

FARKLI DENEYİM KAZANDILAR

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, bilime merak uyandıran çalışmaları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Her yaştan insanı bilimle tanıştıran hizmetleri ile dikkat çeken bilim merkezi ekibi Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. 2-4 Mayıs tarihleri arasında yapılan bilim şenliğinde Kocaeli Bilim Merkezi stant kurdu ve sahne gösterileri yaptı.

BU YILIN TEMASI YENİLEBİLİR ENERJİ

Şenlik boyunca Kocaeli Bilim merkezi standında bilim meraklıları ve çocuklar ile çeşitli deneyler yapıldı. Oldukça heyecanlı dakikaların yaşandığı uygulamalarda köpük şov, sıvı azot ve alev şovu gibi çocukların ilgisini çekecek gösteriler yapıldı. Öte yandan yenilenebilir enerji ile ilgili atölye çalışmalarında öğrenciler doğal enerji kaynakları kullanma imkânı buldu.

Kroki