KOCAELİ BİLİM MERKEZİ'NE BURSA'DA YOĞUN İLGİ

Kısa bir süre önce açılmasına rağmen Kocaeli Bilim Merkezi’nin ünü il dışına taştı. Her yaştan insanı bilimle tanıştıran Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. Bu yılın teması “İnovasyon ve Tasarım “ olarak belirlenen Bilim Şenliği’nde kendi bilim düzeneklerini üreten Kocaeli Bilim Merkezi de stant açarak Bursalıları bilimle buluşturdu.

FARKLI DENEYİM KAZANDILAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, bilime merak uyandıran çalışmaları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Her yaştan insanı bilimle tanıştıran hizmetleriyle dikkat çeken Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa’da gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne katıldı. 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Bilim Şenliği’nde Kocaeli Bilim Merkezi’nden götürülen düzenekler ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

BU YILIN TEMASI İNOVASYON VE TASARIM

Bilim Şenliği boyunca Kocaeli Bilim Merkezi standında bilim meraklıları ve çocuklarla çeşitli deneyler yapıldı. Elektrik üretiminin nasıl gerçekleştiği, prizma gözlükle basket atmanın ne kadar zor olduğunu, optik yanılsamaları anlatan bilim düzenekleri ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

Kroki