Bilim Merkezi’ne online başvuru sistemi

Kocaeli Bilim Merkezi’ndeki atölyeler, her yaştan çocuk ve gençlerin özellikle ilk ve ortaöğretim düzeyinde eğitim alan çocukların okulda edindikleri teorik bilgiyi deneylerle uygulamaya dökmelerine yardımcı oluyor. Robotlar, zeka oyunları ve özel düzenekler ile hayal gücünü arttırmaya yardımcı olan Kocaeli Bilim Merkezi’ne başvuru yapmak artık daha kolay oldu. Devreye alınan başvuru sistemi ile, daha önce telefonla başvuru yapan katılımcılar şimdi de internet üzerinden online olarak başvuru ile daha kolay randevu alabiliyor.

ONLİNE BAŞVURU SİSTEMİ

Kocaeli Bilim Merkezi’nin internet sitesi olan www.kocaelibilimmerkezi.com web sitesinde tüm etkinlikler güncel olarak yayınlanıyor. İnternet sitesine online başvuru sistemi de dahil edilerek daha işlevsel hale getirildi. Bu sayede hem daha sağlıklı bir arşivlenme sağlanacak, hem de daha geniş kitlelerin programlara katılımı desteklenmiş olacak. Etkinlikler sekmesinde yayınlanan atölye programlarını inceledikten sonra; “başvurular” sekmesinden, etkinlik programlarındaki uygun atölye programı seçilip başvuru yapılabiliyor.

EĞİTİMLER VE ATÖLYELERE YILDA 5000 KİŞİ KATILIYOR

Kocaeli Bilim Merkezi’nde yıl boyunca atölyeler, özel gün etkinlikleri ve Sanayi 4.0 Mucit Laboratuvarından ortalama 5000 kişi yararlanıyor. Uzayın gidilemez noktalarından, okyanusların en derin yerlerine, pek çok oluşum, doğa kanunu ve soru işaretinin cevabı Kocaeli Bilim Merkezi’nde ziyaretçileri bekliyor. Özel tasarlanmış 250’ye yakın deney düzeneği çeşitli salonlarda sergileniyor. Geleceğin bilim insanları, özel çalışmaların yapıldığı atölyelerde herkes yeteneklerini gösteriyor.

680 METREKARE ALANDA ATÖLYELER

Bilimsel gösteri, toplantı ve söyleşilere ev sahipliği yapan bilim sahnesi, Merkez’in dikkat çekici alanlarından biri. Sergi alanları, her yıl Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bilimsel sergilerini ağırlıyor. Bilim Merkezi’nde, en seçkin bilimsel kitapların yer aldığı kütüphane, araştırma ofisleri ve hediyelik eşya dükkânı bulunuyor. Fizikten astronomiye, elektronikten, biyolojiye, fen bilimlerinin dalları arasında, heyecanlı ve bir o kadar eğlenceli bir yolculuk Bilim Merkezi’nde katılımcıları bekliyor. Kocaeli Bilim Merkezi içerisinde toplam 680 metrekare alana yayılan atölyelerde Optik İllüzyon, Yanardağ Modeli, Hücre Modeli, 3D Gözlük ve daha pek çok farklı alanda deneyler yapılabiliyor.

SANAYİ 4.0 MUCİT DÜNYASI LABORATUVARI

Bilim Merkezi’ndeki bu Mucit Dünyası Laboratuvarda artık kendi uçak yazılımımızı, kendi savunma sistemimizi ve rekabet gücü yüksek akıllı üretim sistemine sahip fabrikalarımızı tasarlamak için katılımcılara gerekli alt yapıyı ve donanım sunuluyor. Uzman eğitmenlerin desteği ile belirli kodlama ara yüzlerini öğrenerek kendi akıllı sistemlerinizi oluşturabilir, 3D yazıcıların programlama dilini tecrübe ederek hayal ettiğiniz uzay mekiğinin bir modelini yapabilirsiniz. Ayrıca Android uygulama becerilerinin de sunulduğu programlara katılıp kendi oyununuzu yaparak dünya trendi olabilirsiniz.

Son Güncelleme : 02.11.2017 11:22:22

Kroki