KOCAELİ BİLİM MERKEZİ MALATYA'DA

Kısa bir süre önce açılmasına rağmen Kocaeli Bilim Merkezi’nin ünü il dışına taştı. Her yaştan insanı bilimle tanıştıran Kocaeli Bilim Merkezi, Malatya’da gerçekleştirilen Bilim ve Çocuk Şenliği’ne katıldı. Bilim Şenliği’nde kendi bilim düzeneklerini üreten Kocaeli Bilim Merkezi de stant açarak, Malatyalıları bilimle buluşturdu.

ÜNÜ İL DIŞINA TAŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, bilime merak uyandıran çalışmaları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Her yaştan insanı bilimle tanıştıran hizmetleriyle dikkat çeken Kocaeli Bilim Merkezi, Malatya’da gerçekleştirilen Bilim ve Çocuk Şenliği’ne katıldı. 19-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Bilim ve Çocuk Şenliği’nde Kocaeli Bilim Merkezi’nden götürülen düzenekler ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

3 ATÖLYE VAR

Bilim ve Çocuk Şenliği boyunca Kocaeli Bilim Merkezi standında bilim meraklıları ve çocuklarla çeşitli deneyler yapıldı. Bilim Merkezi standında çocuklar kendi parfümlerini kendilerini yaptılar. Ayrıca Malatyalı çocuklar vücudumuz sergisi ve robot sergisi atölyelerine katıldılar.

Kroki